Fotovoltaika a proč si ji pořídit

V posledních letech se v České republice stává stále populárnějším řešením snižování spotřeby energie z neobnovitelných zdrojů, a to zejména prostřednictvím instalace solárních panelů pro výrobu elektřiny. Pokud se i vy rozhodujete pro takový krok, v našem článku se dozvíte, v čem se fotovoltaika vyplatí a jaké získáte s jejím pořízením výhody.

Fotovoltaika a proč si ji pořídit

Co přesně je fotovoltaika?

Fotovoltaika je technologie, která umožňuje přeměnit sluneční energii na elektrickou energii pomocí solárních panelů. Solární panely jsou složeny z fotovoltaických článků, které obsahují křemíkové čipy. Když sluneční paprsky dopadnou na tyto čipy, uvolní se elektrony a vytvoří se elektrický proud. Díky tomu můžete ušetřit až 70% nákladů za energie.

Výhody fotovoltaiky

1. Energetická nezávislost

Jednou z hlavních výhod fotovoltaiky je, že vám umožní být energeticky nezávislí. Pokud máte dostatečně velkou fotovoltaickou instalaci, můžete získat většinu nebo dokonce všechnu elektrickou energii, kterou potřebujete pro vaše domácí potřeby, a nebudete muset spoléhat na elektřinu z komerčních zdrojů.

2. Ochrana životního prostředí

Fotovoltaické systémy nevytvářejí emise skleníkových plynů ani jiné formy znečištění, což znamená, že při použití fotovoltaiky snižujete vaši ekologickou stopu a chráníte životní prostředí.

3. Úspory na elektřině

Pokud máte fotovoltaickou instalaci, můžete ušetřit na nákladech na elektřinu. Pokud máte dostatečně velkou instalaci, můžete dokonce prodat elektřinu, kterou nevyužijete, zpět do elektrické sítě a získat finanční odměnu.

4. Dlouhá životnost

Fotovoltaické systémy mají obvykle velmi dlouhou životnost, často až 25 až 30 let. To znamená, že pokud si pořídíte fotovoltaickou instalaci, můžete očekávat, že vám poskytne spolehlivý zdroj elektřiny po dlouhou dobu.

5. Snadná údržba

Fotovoltaické systémy vyžadují jen minimální údržbu a mají velmi malou potřebu na servis. To znamená, že je můžete snadno používat a udržovat.

Dostanu na fotovoltaiku dotaci?

Dotace na fotovoltaickou instalaci v České republice se poskytují z programu Zelená úsporám, který je řízen Ministerstvem životního prostředí. Tento program má za cíl podpořit ekologická řešení a energetickou účinnost v domácnostech i podnicích a poskytuje dotace na solární panely a tepelná čerpadla.

Co musím splňovat, abych dotaci získal?

Aby bylo možné získat dotaci, je nutné splnit několik podmínek. Jednou z nich je například, že instalace solárních panelů musí být prováděna odbornou firmou, která má certifikát na fotovoltaické instalace. Dále je třeba, aby byla instalace prováděna na střeše objektu, který je vlastněn žadatelem o dotaci, a musí být plně funkční a připojená k elektrické síti. Kromě toho je také důležité, aby žadatel o dotaci byl fyzická osoba starší 18 let nebo právnická osoba, která je vlastníkem nemovitosti, kde budou solární panely instalovány.

Jak o dotaci zažádat?

Získání dotace na fotovoltaickou instalaci v České republice je pro mnoho lidí velmi lákavým řešením, jak snížit své náklady na energie a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Pro získání dotace na fotovoltaickou instalaci je nutné podat žádost přes webové rozhraní na stránkách Ministerstva životního prostředí. Žádost musí obsahovat údaje o žadateli, o objektu, kde bude instalace provedena, o plánované instalaci samotné a také spoustu dalších náležitostí, ze kterých vám může jít trochu hlava kolem. V M-Solar vám GARANTUJEME získání dotace – s celým procesem vám pomůžeme a vy se tak o nic starat nemusíte. A co víc? Pokud si pořídíte fotovoltaiku v kombinaci s tepelným čerpadlem máte nárok na JEŠTĚ VYŠŠÍ DOTACI.

Tak neváhejte a KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.


Partneři

solaxlogo m-klima-logo