Komplexní řešení pro Vaši domácnost po celý rok - to je FVE s tepelným čerpadlem!

Komplexní řešení pro Vaši domácnost po celý rok - to je FVE s tepelným čerpadlem!

Fotovoltaika s tepelným čerpadlem

Spojení FVE a tepelného čerpadla je nejlepší možnou volbou, jak zajistit pro Vaši domácnost energetickou soběstačnost. Kombinace těchto dvou prvků zajistí Vaši domácnosti komplexní řešení pro celý rok. Od jara do podzimu šetříte díky FVE za spotřebu elektrické energie a v zimních měsících využíváte úsporné a komfortní vytápění za pomoci tepelného čerpadla.

Teplo v okolí je zdarma, tak proč ho nevyužít?

Princip tepelného čerpadla tkví v tom, že v uzavřeném systému koluje látka s nízkým bodem varu, která se pomocí změn tlaku mění na plyn a zpátky na kapalinu. V plynném stavu snadno odebírá teplo z okolí a při stlačení se výrazně ohřeje a předá teplo otopnému systému, většinou vodě. Teplo v okolí je zdarma a spotřeba energie na fungování technologie, tedy na kompresi a pohon přídavného čerpadla, je velmi nízká. Výsledkem je, že tepelné čerpadlo nám umožní, abychom získali velmi levně energii k topení či ohřevu vody. A kolik tepelné čerpadlo ušetří? Provozní náklady na vytápění domu jsou u tepelného čerpadla přibližně o 45 až 55 procent nižší než u plynu, spolu s FVE pak ušetříte dokonce 70 % nákladů. Získáte tak maximální nezávislost na dodavatelích energií a zvýšení cen energií Vás již nezaskočí.

Jaké tepelné čerpadlo zvolit?

Nejlepší volbou je tepelné čerpadlo vzduch – voda, které zvládne získávat teplo z venkovního vzduchu i když je teplota pod bodem mrazu. Stejně jako u jiných čerpadel je zdrojem tepla přírodní prostředí, v tomto případě okolní vzduch. Oproti jiným čerpadlům má tu výhodu, že není tak nákladné, protože nepotřebuje hloubit vrty či instalovat potrubní kolektory.

Šetříme i Vaši peněženku

I když se může zdát pořízení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem jako velmi nákladná záležitost, není to tak docela pravda. Díky programu Nová zelená úsporám můžete od státu získat dotaci až 335.000,-Kč. A že si nevíte rady, jak si takovou dotaci zařídit a kde o ni vlastně požádat? Nevadí, naše firma pro Vás dotaci vyřídí zcela na klíč a vy se nebudete muset o nic starat.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.


Partneři

solaxlogo m-klima-logo