Šetřete své finance i životní prostředí díky FVE

Šetřete své finance i životní prostředí díky FVE

Elektřina stále prudce zdražuje a mnozí z nás hledají východisko, jak na energiích ušetřit. Jednou z možností je určitě právě fotovoltaická elektrárna, díky ní ušetříte až 70% nákladů. Kromě toho, že ušetříte na energiích, ochráníte také naši planetu, neboť přímé využití slunečního záření je z hlediska ochrany životního prostředí jedním z nejekologičtějších způsobů výroby elektřiny.

Jak vlastně taková fotovoltaická elektrárna funguje?

FVE získává elektřinu ze sluneční energie. A to přímo i nepřímo. Co vlastně tyto pojmy znamenají? Velmi zjednodušeně řečeno – při přímé proměně se působením světla uvolňují elektrony, při nepřímé proměně se naopak získává teplo. Fotovoltaické panely jsou vyrobeny z křemíku, který slouží jako vodič.

Jaký sklon střechy je vlastně pro FVE nejlepší?

Pro výrobu solární elektřiny je sklon střechy velmi důležitý. V našem podnebí je to 35-45 stupňů. Při tomto sklonu budete mít ideální dopad slunečního světla. Nemusíte se však bát ani v případě, že Vaše střecha tento sklon nesplňuje, instalujeme FVE téměř na všechny typy střech.

S financemi pomůže stát

Díky programu Nová Zelená Úsporám se pro mnohé stala fotovoltaika mnohem dostupnější. Maximální výše dotace na fotovoltaickou elektrárnu je 205 000,-Kč. Při pořízení a instalaci dobíjecí stanice pro osobní elektromobil dotace až 60 000,-Kč. Nejvýhodnějším řešením je FVE s tepelným čerpadlem, kdy můžete dostat dotaci až ve výši 335.000,-Kč

Garantujeme také získání dotace, kterou pro Vás zajistíme na klíč. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.


Partneři

solaxlogo m-klima-logo